Babišovy e-maily jsou na prodej. Jeho poštu údajně získali hackeři

- Aktuality autor: von

E-maily ministra financí Andreje Babiše jsou údajně na prodej. Upozornil na to dnes server Neovlivní.cz. Policie nyní prošetřuje, zda skutečně došlo k útoku hackerů na vicepremiérovu e-mailovou schránku. Babiš na svém twitterovém účtu potvrdil, že jeho e-maily byly nabídnuty ke koupi médiím. Premiér Bohuslav Sobotka nedávno čelil podobnému útoku, při kterém byly jeho e-maily zveřejněny na rasistickém serveru.

Ministr financí Andrej Babiš

Ministr financí Andrej Babiš,zdroj: Dan Materna / MAFRA / Profimedia

Oba případy má na starosti Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). "Vedeme to v rámci prověřování. Víc k tomu v tuto chvíli nebudeme říkat," uvedl ředitel protimafiánského útvaru Robert Šlachta k možnému prolomení Babišovy pošty. "Dozvěděl jsem se to od policie," řekl serveru Babiš.

Část Sobotkovy údajné korespondence zveřejnil začátkem roku extremistický web White Media. Vyšetřování se týká mimo jiné trestného činu vydírání kvůli výhrůžce, která se objevila na internetu společně se zveřejněnými e-maily.

Sobotka kvůli kauze zadal okamžitý audit bezpečnostních směrnic a postupů na úřadu vlády. Požádal také ředitele Národního bezpečnostního úřadu o spolupráci v oblasti zabezpečení komunikace členů vlády.

Tagy: Česko domácí Ministr financí internetová bezpečnost česká politika média a internet

Zdroje: ČTK