Sobotkův Twitter napadli hackeři. Vyvěsili tam nenávisté příspěvky

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 5. 1. 2016 16:50) - Aktuality autor: von

Twitterový účet premiéra Bohuslava Sobotky nabourala neznámá skupina hackerů. Zveřejněné tweety kritizují demokratické elity, vyzývají ke členství v Národní revoluční domobraně a ozbrojenému boji proti uprchlíkům. Navíc obsahují odkazy na xenofobní články a videa.

Bohuslav Sobotka má z hacknutí Twitteru radost, podle něj to znamená, že svou práci dělá dobře

Bohuslav Sobotka má z hacknutí Twitteru radost, podle něj to znamená, že svou práci dělá dobře,zdroj: Profimedia.cz

"Pokud můj twitter napadají neonacisté, pak to beru jako důkaz toho, že svoji práci dělám dobře," oznámil Sobotka. Dodal, že přeje hezké Vánoce všem lidem dobré vůle, kteří odmítají šíření nenávisti, preferují lidskost a podporují demokracii.

První falešný tweet se na Sobotkově účtu objevil v 10:13. "Demokratické elity devastují Evropu. Není jiná možnost než pozvednout zbraně, postavit gilotinu a vzít spravedlnost do svých rukou!" stálo v něm. Několik minut předtím předseda vlády tweetoval o odvozu munice ze skladu ve Vrběticích.

Během více než půl hodiny přibylo dalších jedenáct vzkazů, které nepsal premiér. Změnili také popisek v profilu, místo jména se zobrazuje: "Dluhoslav Sralbotka - vlastizrádce". V 10:39 tweety hackerů ustaly. Na stránce ale vydržely i po jedenácté hodině.

twitter

Napadený twitterový účet Bohuslava Sobotky,zdroj:Twitter

Sobotka opakovaně varoval před nenávistí vůči migrantům, která se šíří nejen v české společnosti. Zároveň ve svých vystoupeních připouští rizika nekontrolované migrace a zdůrazňuje nutnost hlídat vnější hranice schengenského prostoru.

Premiérův twitterový účet sleduje 8556 lidí, často ho využívají i novináři. Většina jeho příspěvků se týká pracovního programu, výjimečně připojí i osobní komentář.

Tagy: domácí hackeři český premiér uprchlická krize uprchlíci v Česku

Zdroje: ČTK