Babiš viní ze stavu ČSA předchozí vlády. Jedná o navýšení kapitálu

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 24. 9. 2014 17:58) - Aktuality autor: Šárka Novotná

České aerolinie potřebují navýšit kapitál. Ministerstvo financí o tom jedná s ostatními akcionáři. Oznámil to ministr financí Andrej Babiš (ANO) v reakci na nové kolo propouštění zaměstnanců aerolinií, proti Praha kterému se už postavily odbory. Stát ale jako menšinový vlastník má v současnosti podle ministra slabou pozici. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: Profimedia.cz

Za ekonomický stav Českých aerolinií jsou podle Babiše odpovědné předchozí vlády ČSSD a ODS. Zároveň připomněl, že stát v dopravci drží pouze pětinový podíl, a jeho vyjednávací pozice tak není vůči ostatním akcionářům příliš silná. Za to podle něj nese odpovědnost kabinet expremiéra Petra Nečase, který umožnil společnosti Korean Air při nákupu 44 procent akcií ČSA využít opci na odkup dalších akcií vlastněných státem. 

Opačný názor na loňskou dohodu s korejským dopravcem má Babišův předchůdce na ministerstvu financí v Nečasově vládě Miroslav Kalousek (TOP 09). Podle něj bylo nalezení strategického partnera pro ČSA záchranou. "Kdyby nedošlo k privatizaci, museli bychom dát ČSA do likvidace už před třemi lety," řekl ČTK Kalousek. Dodal, že největší hospodářský propad aerolinie zaznamenaly za vlády Stanislava Grosse (ČSSD).

Aktuální vlna propouštění vychází podle mluvčího ČSA Danilea Šabíka z problémů, které má dopravce s propadem poptávky po letecké dopravě v zemích bývalého Sovětského svazu, na něž se v minulých letech orientoval. Plán na propouštění začátkem měsíce schválila valná hromada, v níž má stále největší slovo státní Český Aeroholding, který dosud drží zhruba 54 procent a který řídí ministerstvo financí. 

Podle prezidenta Miloše Zemana jedovaté jazyky tvrdí, že se z ČSA pomalu stává aeroklub, protože bude mít ve svém parku pouze 14 letadel. "Je-li tomu tak, tak tomu samozřejmě odpovídá propouštění jak pilotů, tak ostatních zaměstnanců," uvedl prezident na závěr své návštěvy Zlínského kraje. Sám prý chce věřit, že Korean Air naplní své sliby a pozdvihne ČSA na původní, nebo ještě vyšší úroveň.  

České aerolinie patří mezi nejstarší letecké přepravce, v poslední době ale měly velké hospodářské těžkosti, které vyústily až v loňský prodej velké části akcií firmy do rukou Korean Air. V roce 2010 čítala flotila ČSA pět desítek letadel a aerolinie zaměstnávaly zhruba 3300 lidí. Ke konci letošního srpna zaměstnávaly ČSA podle mluvčího aerolinek Daniela Šabíka více než 230 pilotů, téměř 400 palubních průvodčí a téměř 270 pracovníků v administrativě. V současnosti se ČSA chystají propouštět 70 pilotů, 150 palubních průvodčích a asi 60 administrativních pracovníků. Odbory zastupující palubní průvodčí už na situaci reagovaly vyhlášením stávkové pohotovosti. 

 

Tagy: csa Andrej Babiš

Zdroje: ČTK