AXA Bank zahájila činnost v ČR nabídkou spořícího účtu

- Aktuality autor: red

Finanční skupina AXA zahájila v Česku provoz své banky. Klientům bude AXA Bank nabízet spořicí účet a k prodeji bude využívat vedle internetu i síť poradců skupiny a 30 poboček pojišťovny AXA.

Na tiskové konferenci o tom informoval generální ředitel AXA Bank Europe Hervé Hatt. Skupina AXA již v Česku provozuje pojišťovnu, penzijní fond a investiční společnost. 

Banka, která zatím působí v pěti zemích - Švýcarsku, Belgii, Francii, Německu a Maďarsku - především jako internetová banka, tak přitvrdí konkurenci na tuzemském trhu hlavně vůči mBank a ING Bank, která nabízí spořicí ING Konto. 

Zřízení a vedení spořicího účtu u AXA Bank bude zdarma a účet bude úročen 2,5 procenta ročně; obdobně jako některé konkurenční nabídky. Klientům navíc banka nabídne vždy na konci roku věrnostní bonus ve výši 0,5 procenta ovšem pokud bude mít klient na účtu průměrný zůstatek 40000 korun.

V rámci ČR bude možné rovněž provádět jednorázové platby z účtu a trvalé příkazy v rámci AXA Bank. Peníze nelze u banky vložit na účet v hotovosti, možné je to jen příkazem z jiné banky. Výběr z jakéhokoliv bankomatu stojí 29 korun. 

"Zaměřujeme se na retailové bankovnictví. Nabízíme v ČR spořicí účet. Jedná se nám o zákazníky jednotlivce, a proto se ani nezaměřujeme na segment malých a středních podniků," uvedl Hatt. V některých zemích AXA Bank nabízí i osobní půjčky a hypotéky, v Česku to v nejbližší době nechystá. 

S dalšími produkty chce banka přijít na trh nejdříve počátkem příštího roku. V úvahu přitom podle představitelů banky připadá běžný účet a některý z úvěrových produktů.

V Česku bude působit jako pobočka AXA Bank Europe na základě bankovní licence, kterou má registrovanou v Belgii a kterou je možné podle legislativy Evropské unie používat s povolením regulátorů ve všech zemích EU. Toto povolení od České národní banky získala vloni v květnu. Šéfem nové české banky je dvaačtyřicetiletý Petr Skok, který předtím působil v Komerční bance. Banka má nyní v Česku 21 zaměstnanců.

Tagy: banka

Zdroje: ČTK