Amerického policistu, který zastřelil černocha, obvinili z vraždy

- Aktuality autor: pal

Policista, který při běžné silniční kontrole v americkém státě Jižní Karolina zastřelil neozbrojeného černocha, byl obviněn z vraždy. Oznámil to starosta města North Charleston, kde se případ o víkendu odehrál. 

Osvobození policisty, který zastřelil neozbrojeného teenagera, vyvolalo ve Fergusonu vlnu nevole

Osvobození policisty, který zastřelil neozbrojeného teenagera, vyvolalo ve Fergusonu vlnu nevole,zdroj: Profimedia.cz

Policista Michael Slanger podle náhodně natočeného videozáznamu několikrát střelil do zad padesátiletého Afroameričana Waltera Scotta, který chtěl utéct a nereagoval na policistovy výzvy k zastavení. Po výstřelech se Scott skácel k zemi. Slanger mu nejprve nasadil želízka, a teprve pak vysílačkou přivolal pomoc. Scott zraněním podlehl.

"Když uděláte špatné rozhodnutí, nezáleží na tom, zda se skrýváte za ochranným štítem či jste běžný občan, musíte s tím rozhodnutím žít," prohlásil starosta města North Charleston Keith Summey.

Scottova rodina na tiskové konferenci poděkovala neznámému autorovi videa, že zveřejnil pravdu o smrti jejich blízkého.

Spojené státy loni zažily vlnu masových nepokojů kvůli střelbě ve Fergusonu, kde policista zastřelil neozbrojeného černocha. Afroamerická menšina napříč Spojenými státy okamžitě obvinila bělošské policisty z diskriminace a násilí páchaného na černošském obyvatelstvu. 

Tagy: Spojené státy nepokoje ve Fergusonu americká policie

Zdroje: ČTK