Amazon představil novinku. Vlastní systém určený pro mobilní platby

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Společnost Amazon ve středu představila vlastní systém Amazon Local Register se čtečkou kreditních karet za deset dolarů (asi 210 Kč) a mobilní aplikací, která umožní drobným podnikatelům přijímat platby prostřednictvím chytrých telefonů a tabletů. 

Amazon

Amazon,zdroj: Getty Images

Amazon svým krokem vstupuje do soutěže s řadou konkurenčních systémů mobilních plateb, jako jsou PayPal Here, GoPayment nebo Square. Společnost Square přitom zpopularizovala čtečku karet, která se připojí k telefonu či tabletu a umožňuje podnikatelům přijímat takové platby. 

Nový systém poskytne Amazonu klíčové údaje o nákupech mimo internet. I přes prudký rozvoj internetového prodeje se stále přes 90 procent maloobchodního prodeje v USA uskutečňuje v běžných fyzických prodejnách, plyne podle agentury Reuters z vládních údajů. Investice do mobilních platebních systémů chystají i technologičtí giganti Apple a Google. 

Amazon chce přitáhnout ke svému systému drobné podnikatele účtováním nižších poplatků než konkurence. Ti, kdo přijmou jeho systém do 31. října, budou z každé transakce do ledna 2016 platit 1,75 procenta, pozdější příchozí pak 2,5 procenta. Square a PayPal si účtují kolem 2,7 procenta za transakci. 

Akcie Amazonu reagovaly na zprávu růstem asi o tři procenta. Vykazovaly tak dnes největší nárůst ze všech složek širšího amerického indexu Standard & Poor's 500. 

Tagy: mobily tablety Amazon mobilní platby

Zdroje: ČTK