Žena přistižená při krádeži vběhla pod kola nákladního auta

- Aktuality autor: Michal Polák

Těžké zranění utrpěla dvaatřicetiletá žena, jež v pondělí vběhla pod kola nákladního auta nedaleko Hevlína na Znojemsku. Žena prchala od hájovny, kde ji myslivec přistihl při krádeži. Dvěma dalším údajným zlodějům se podařilo zmizet, brzy je ale dopadli policisté. Dnes to sdělila mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová. 

Žena na útěku

Žena na útěku,zdroj: ThinkStock

Dramatická událost se odehrála v pondělí ráno. Zloději přelezli plot a prohledávali hájovnu. Když k budově přijížděl myslivec, dali se na útěk. Lesník se pokusil ženu zadržet, a to i přesto, že jej ohrožovala elektrickým paralyzérem a kovovým klíčem. Žena se mu vysmekla a utíkala k silnici. 

"Právě tudy projíždělo nákladní auto. Řidič se snažil nárazu zabránit, strhl volant, ale ke střetu bohužel nakonec došlo. Dvaatřicetiletá žena utrpěla těžké zranění. Záchranáři ji ošetřili a převezli do nemocnice," uvedla Drahokoupilová. 

Policisté pak začali pátrat v okolí a brzy zadrželi další dva údajné zloděje, jejichž auto zůstalo po přistižení stát u hájovny. Dva muži z Břeclavska už v minulosti byli souzeni za jiné krádeže. Nyní znovu skončili v policejní cele a čeká je další trestní stíhání. Policie se případem zabývá pro podezření z pokusu o krádež a ublížení na zdraví. Pachatelům hrozí až tříletý trest vězení.

Tagy: krádež

Zdroje: ČTK