Žena chce odměnu za první dítě roku. Dala ho ale k adopci

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Matka prvorozeného dítěte v Ústí nad Labem, kterého se původně vzdala a dala ho k adopci, vzala svůj úmysl zpět a požaduje dvacet tisíc korun od města jako dar za prvního občánka letošního roku.

Primátor ale už v úterý předal peníze rodičům dívky, která se narodila jako druhá. Informuje o tom server iDnes.cz. 

Mluvčí magistrátu Ivana Solničková serveru řekla, že město v žádném případě nepochybilo. Mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra uvedl, že primátor nemohl vědět, že se jako první narodilo dítě určené k adopci, protože takovou informaci mu nemocnice poskytnout nemohla.

Adopci zrušili kvůli tomu, aby dostali několik tisíc

Dítě prý nemocnice jen zaevidovala do počtu narozených dětí. Kvůli adopci totiž ještě nebyli určeni jeho zákonní zástupci, a nebyl tedy nikdo, kdo by mohl dát nemocnici k uvolnění informací o dítěti souhlas. 

Vondra podotkl, že adopci dítěte matka vzala zpět poté, co byly zveřejněny informace o finančním daru města. V úterý matka první holčičky přišla se svým otcem do nemocnice s tím, že adopci ruší, dítě si nechají, a šek proto patří jim. "Kdyby adopci zrušili a radovali se, že mají zdravou holčičku, bylo by to v pořádku. Takto mi to ale přijde nemravné," dodal Vondra.

Tagy: ústí narození odměna adopce

Zdroje: ČTK