Dnes je pondělí 1. března 2021., Svátek má Bedřich
Počasí dnes 0°C Skoro jasno

Zeman zesměšnil Karolínu Peake, rýpal do Kalouska a mlátil pravici Havlem

Zeman zesměšnil Karolínu Peake, rýpal do Kalouska a mlátil pravici Havlem
Miloš Zeman ve sněmovně | zdroj: Isifa.com

Prezident Miloš Zeman vystoupil v Poslanecké sněmovně, která projednává podporu Rusnokově vládě. V úvodu svého projevu se sarkasticky pustil do představitelů bývalé pravicové koalice.

„Nacházíme se uprostřed politické krize, kterou velká většina z nás nezavinila, ale všichni ji společně musíme řešit,“ zahájil prezident své vystoupení.

Připomněl, že krize začala razií na Úřadě vlády, která vedla k demisi premiéra Nečase. Pak vysvětlil, že nechtěl, aby bylo protahováno působení Nečasovy vlády v demisi. „Tato vláda měla u občanů nejnižší důvěru za celou historii českého státu,“ uvedl prezident s tím, že nedůvěra k vládě trvale kolísala mezi osmdesáti a devadesáti procenty. „Přímo zvolený prezident musí respektovat vůli drtivé většiny občanů České republiky,“ uzavřel prezident.

Z českého tisku, kterému bezvýhradně důvěřuje (následoval smích pléna ironickému šťouchnutí), prý prezident zjistil, že pravice chystá jakousi „stínovou vládu“. „V dnešním teletextu jsem se dozvěděl, že novou ministryní vnitra má být paní Karolína Peake. Blahopřeji vám tedy, paní poslankyně, k vaší funkci stínové ministryně vnitra,“ obrátil se na předsedkyni strany LIDEM. Následoval smích, do kterého se ozvalo zatleskání dvou či tří poslanců. „Máte silnou podporu, jak ukázal předchozí potlesk,“ poznamenal prezident s úsměvem.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,240
USD 21,700 21,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma