Zásah v košer lahůdkářství v Paříži skončil. Zemřeli čtyři rukojmí

AKTUALIZOVÁNO VIDEO (aktualizováno: 9. 1. 2015 19:47) - Aktuality autor: str

Francouzská policie zasáhla v košer obchodu s potravinami v Porte de Vincennes na severovýchodě Paříže, který o několik hodin dříve obsadil ozbrojený pár. K lahůdkářství se po utichnutí střelby sjely sanitky. Několik rukojmích vyšlo z obchodu, podle nejnovějších zpráv ale několik rukojmích zemřelo. Útočníka zabilo komando, jeho partnerce se zřejmě podařilo uniknout. 

Hayat Boumeddieneová a Amedy Coulibaly, dvojice podezřelá z útoku na policistku. Právě Coulibaly zřejmě obsadil košer potraviny

Hayat Boumeddieneová a Amedy Coulibaly, dvojice podezřelá z útoku na policistku. Právě Coulibaly zřejmě obsadil košer potraviny , zdroj: Profimedia.cz

Žena a muž původem z Afriky ve čtvrtek zastřelili policistku. Byli napojeni na útočníky na Charlie Hebdo, jejichž propuštění požadovali. Zásah v obsazeném lahůdkářství podnikla policie ve stejnou chvíli, kdy vzala ztečí tiskárnu obsazenou bratry Kouachiovými za Paříží. 

Ozbrojený muž a žena drželi v obchodě minimálně šest rukojmích, čtyři z nich jsou zřejmě mrtví. Kolik lidí bylo osvobozeno, zatím není jasné. 

Šlo s největší poravděpodobností o stejné útočníky, kteří ve čtvrtek zastřelili v Montrouge mladou policistku z Martiniku. Dvaatřicetiletý Amedy Coulibaly byl vybaven dvěma samopaly AK-47 a měl na sobě neprůstřelnou vestu. Sám sebe popsal slovy: "Víte dobře, kdo jsem". Jeho šestadvacetiletá partnerka Hayat Boumeddieneová podle francouzského tisku navštěvovala tréningový kemp džihadistů v regionu Cantal ve střední Francii.

Lahůdkářství včetně přilehlého okolí obklíčily policejní jednotky. Nad místem incidentu kroužila helikoptéra. Policie okolí obchodu evakuovala. 

Tagy: Francie terorismus a násilí útoky a atentáty útok na Charlie Hebdo

Zdroje: Twitter,France24.com