Dnes je pondělí 16. května 2022., Svátek má Přemysl
Počasí dnes 27°C Oblačno

Zaorálek: Za pražské kauzy může Bém a jeho kumpáni. I Topolánek

Zaorálek: Za pražské kauzy může Bém a jeho kumpáni. I Topolánek
zdroj: tisková zpráva

Do kritiky Pavla Béma se v ČSSD pustil už i ostravský poslanec Lubomír Zaorálek. Politika na pražské radnici je podle něho příkladem korupce pro celou zemi.

Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek se v pondělí připojil ke kritikům pražského primátora Pavla Béma. Na tiskové konferenci v Lidovém domě zopakoval to, co na Bémově úřadování už dlouho vadí i například předsedovi KDU-ČSL Cyrilu Svobodovi. 

Projekt Opencard či pronájem paláce Škoda, to je podle Zaorálka důkazem toho, že Bém "a celá jeho parta nemá na pražské radnici nic dělat."

Nově Zaorálek zmínil cyklostezku ve Vysočanech, za kterou podle něho radnice pod Bémovým vedením utratila tolik, co za výstavbu obdobně dlouhého úseku silnice první třídy. Promarněných bylo i 70 milionů korun vložených do kampaně Praha olympijská.

"Jenom nebýt těchto skvělých obchodů pana Béma a jeho kumpánů, mohli jsme ušetřit tři a půl miliardy korun," poznamenal Zaorálek.

Vinu nese i "hrdina" Topolánek

Sociálnědemokratický poslanec pak z pražských kauz obvinil i předsedu ODS Mirka Topolánka. "Mně připadá, že je za ty kauzy zodpovědný i pan Topolánek, který byl lídrem pražské kandidátky," prohlásil.

Topolánek patří podle Zaorálka spolu s Bémem a starostou Prahy 5 Milanem Jančíkem, mezi "tři hrdiny, kteří by měli dostat červenou kartu".

Zaorálek je ve stínové vládě ČSSD ministrem zahraničí. Je rodilý Ostravan a do sněmovny byl zvolen v Moravskoslezském kraji. Do pražského tématu se prý pustil proto, že "pokud hlavní město poskytuje takový obraz korupce, tak to je příklad pro celou zemi."

                                                                                                                             www.parlamentnilisty.cz