Za útok injekční stříkačkou dostane recidivista 7,5 roku

- Aktuality autor: red

Plzeňský krajský soud v pondělí prodloužil trest devětadvacetiletému Martinu Žigmundovi, který v lednu po krádeži kabelky v linkovém autobuse zranil řidiče jehlou z injekční stříkačky. Místo šesti let, ke kterým ho odsoudil v květnu domažlický soud, tak stráví ve vězení 7,5 roku.

Informovala o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Rozsudek je pravomocný.

Událost se stala v linkovém autobuse na zastávce v Horšovském Týně. Podle spisu Žigmund ukradl jedné ženě kabelku a začal utíkat. Za ním se rozběhl řidič autobusu. Násilníka dohnal, ale ten ho při kontaktu bodl injekční stříkačkou a hrozil, že je infikovaná, popsal v lednu událost policejní mluvčí Otakar Roll.

Policie muže krátce po incidentu obvinila z loupeže a pokusu o těžké ublížení na zdraví. Okresní soud v Domažlicích mu v květnu uložil šestiletý trest. Státní zástupkyně Věra Čechová to považovala za nepřiměřeně mírný trest a odvolací soud jí dal nyní za pravdu.

Trestná činnost graduje

Recidivista byl už v minulosti trestán, naposledy strávil ve vězení pět let za loupež. "Obžalovaný opustil vězení v květnu 2010, když mu skončil pětiletý trest za loupež. O sedm měsíců později znovu spáchal závažný zločin loupeže a pokus těžkého ublížení na zdraví. Jeho trestná činnost graduje," vysvětlil podle MfD soudce František Pokorný, proč souzenému trest zpřísnil.

Muž se u domažlického soudu doznal jen ke krádeži kabelky. Proti tvrzení, že by se dopustil nějakého násilí, se ale ohradil. Důrazně také odmítl, že by řidiče bodl injekční stříkačkou s jehlou nebo že by ho úmyslně ohrožoval. Připustil jen, že řidiče preventivně varoval, že je infikovaný žloutenkou.

Řidič autobusu utrpěl zranění, žádná choroba u něj zatím nepropukla, pro nebezpečí infekční nákazy ho ale stále sledují lékaři.

Tagy: soud trest

Zdroje: ČTK