V pátek začne letní provoz MHD v Praze, změní se jízdní řády

- Aktuality autor: red

Od pátku začne v pražské hromadné dopravě letní provoz a metro, autobusy i tramvaje pojedou v delších intervalech. Provoz tramvají navíc ovlivní výluky, informoval dnes Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která v Praze a okolí organizuje MHD.

Kvůli školním prázdninám a dovoleným v létě v pražské MHD pravidelně ubývá cestujících.

Ve všední dny vyjede na všechny linky metra o deset až 15 procent souprav méně. Na lince metra C se podle Drápala intervaly prodlouží i v sobotu ráno ze šesti na 7,5 minuty.

Stejné omezení se dotkne i autobusových spojů. Zrušeny budou navíc všechny školní spoje, a dalších šest linek. Autobus číslo 175 pojede pouze na trase z Florence na Skalku a linka 225 z Nových Butovic do zastávky Ciolkovského.

Intervaly tramvají se prodlouží

Na všech linkách tramvaji se v pracovní dny ve špičkách prodlouží intervaly z osmi na deset minut. Na páteřní linky číslo 9 a 22 vyjedou tramvaje každých 5 minut. "Oproti loňskému létu se nebude prodlužovat interval tramvají v pracovní dny dopoledne," uvedl Drápal. Provoz tramvají nejvíc ovlivní opravy tratí, kvůli kterým musí cestující počítat s výlukami.

Kvůli omezení tramvajové dopravy Ropid posílí autobusové spoje na trati mezi Výtoní, Nádražím Braník a Sídlištěm Modřany.

Letní jízdní řády poznají cestující podle zelené barvy, kterou letos Ropid zavádí poprvé. Běžné jízdní řády jsou tištěny na bílý papír, výlukové na žlutý.

Tagy: Praha mhd doprava

Zdroje: ČTK