Z Prahy 7 možná zmizí herny. Radní ani obyvatelé je nechtějí

- Aktuality autor: Šárka Novotná

Nulovou toleranci hazardu dnes schválili zastupitelé na Praze 7. Reagovali tak na výsledky květnového referenda v této městské části. Vše však ještě musí projednat a schválit pražský magistrát.

"Praha 7 dlouhodobě činila kroky, které vedly k zásadní regulaci hazardu. V rámci květnového referenda jsme dali občanům možnost rozhodnout o tom, jak má městská část v této otázce dále postupovat," uvedl starosta Marek Ječmének

Referendum se konalo letos 23. a 24. května. K urnám se však dostavilo pouze 25 procent z 30 568 oprávněných voličů, a referendum tak bylo neplatné. U referenda je totiž nutná účast alespoň 35 procent voličů. Ti, kteří hlasovali, se však většinou vyjádřili proti hernám. "Na základě výstupů z referenda proto dnes zastupitelstvo vyjádřilo svou vůli přistoupit na území Prahy 7 k nulové toleranci vůči hazardu," dodal Ječmének.

Hazard v Praze město reguluje pomocí vyhlášky. Její současné znění platí od října 2013. Některé radnice do ní prosadily na svém území úplný zákaz hazardu, další ho výrazně omezily. Nulovou toleranci již například zavedla Praha 2, 6 nebo 12. Referendum o zachování či zrušení heren se uskutečnilo kromě Prahy 7 i v Praze 8. Také tady se lidé sice vyslovili proti hazardu, avšak hlasovat jich rovněž přišlo málo.

Tagy: hazard herní automaty

Zdroje: ČTK