Výbuch zlikvidoval část domu. Dva lidé utrpěli lehčí zranění

- Aktuality autor: Michal Polák

Ve Skorkově na Mladoboleslavsku se dnes ráno zřítil rodinný dům. Dva lidé byli lehce zraněni. V budově podle vyšetřovatelů explodovala buď akumulační kamna, nebo expanzní nádrž, řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Zřícený dům (ilustrační foto).

Zřícený dům (ilustrační foto).,zdroj: Mediafax

Událost se stala krátce po 06:00. Po výbuchu se sesula k zemi přibližně třetina budovy. Padající zdivo zranilo třiačtyřicetiletou ženu a jejího osmiletého synovce. Zraněné z trosek domu vysvobodil duchapřítomný soused. "Byla to strašná rána, prý vyloženě nadskočili na posteli," popsal okolnosti výbuchu starosta Miloš Honzák. Venku sutiny zcela zničily tři zaparkovaná auta.

Vyděšení obyvatelé domu, který byl nedávno rekonstruován, vyvázli podle mluvčího boleslavské policie Davida Schöna s pohmožděninami. "Záchranáři je převezli k ošetření do nemocnice, ale už je propustili," dodal. Podle Kostkové měla žena zraněný kotník.

Na místo dorazil statik, který konstatoval, že další zřícení objektu nehrozí. Odborná firma ale bude muset zbourat část budovy s technickým zázemím, kde exploze vznikla. Naopak části domu, v nichž jsou obytné místnosti, jsou podle experta bezpečné.

Technická závada

"My se tím dál zabýváme, budeme zjišťovat přesnou příčinu, ale podezření na trestný čin nemáme. Byla to pravděpodobně technická závada," dodal policejní mluvčí.

Rodina podle starosty našla nouzové ubytování u sousedky. "Obec se s ní srovná, a pokud by to trvalo nějak dlouho, můžeme jim zajistit ubytování v hotelu, který je v obci," uvedl Honzák.

Dobrovolní hasiči začali okamžitě likvidovat zával na silnici vedoucí podél domu, která musela být uzavřena. Chtějí ji co nejrychleji zprůjezdnit. "Je bohužel slepá, takže lidé, kteří bydlí na konci ulice, by nemohli projíždět," uvedl starosta.

Tagy: zranění dům zřícení

Zdroje: ČTK