Dnes je sobota 4. února 2023., Svátek má Jarmila
Počasí dnes 3°C Sněhové přeháňky

Komentář: Vražedná touha po exkluzivním selfie. Lidé zabili mládě delfína jen kvůli fotce

Komentář: Vražedná touha po exkluzivním selfie. Lidé zabili mládě delfína jen kvůli fotce
Na mládě delfínovce si chtěl každý sáhnout a vyfotit si ho. Do vody se už zpět nedostalo... | zdroj: Facebook

Jsou krásní, ale patří do moře. I tomu, kdo nic nenamítá proti delfináriím nebo drahému plavání s delfíny, se musí obracet žaludek při pohledu na dav Argentinců na pláži pózujících s pomalu umírajícím mládětem. 

Kam až jsme se svou touhou po co nejlepším selfie schopni zajít? V loňském roce podle statistik zemřelo celosvětově 28 lidí při focení ideálního autoportrétu. A to jsou jen známé údaje.  

Dokud lezou lidé po střechách vagonů nebo z oken, je to jejich hazard se životem. Když se například jedna mladá Ruska při focení střelila do hlavy, nejeden cynický komentář odkazoval na přirozenou selekci. "Možná je to pro zachování lidstva lepší," objevovalo se pod články.

Honba za ideálním světem na fotografiích a touha předvést se svým známým na sociálních sítích ale tento týden nezabila jen naivku, která špulila rty, dokud nebyla po padesátém pokusu se svou fotkou spokojená.

 

Zemřel vzácný delfín. Konkrétně delfínovec laplatský, se svou maximální délkou jeden a půl metru vůbec nejmenší kytovec. Proč? Kvůli hloupému nápadu jednoho muže, který si všiml, že zvíře zabloudilo do mělkých vod u pláže.

Na internetu lze najít desítky videí, kdy se něco podobného stalo jinému delfínovi nebo i žralokovi. Většinou byli na blízku dostatečně duchaplní lidé, kterým se je podařilo dostat zpět do moře. Tam, kam patří.

Nechce se proto věřit, že lidé v Buenos Aires udělali naprostý opak – Z VODY VYTÁHLI dvojici mláďat a tak dlouho si zvířata meze sebou předávali, aby každý měl ten nejlepší snímek, až jeden z delfínů zemřel. "Překvapivě" na dehydrataci.

 

Uhynulé mládě delfínovce není jediným roztomilým tvorem, který na lidskou obsesi fotografováním doplatil. Není to tak dlouho, co půlhodinové portrétování na souši nepřežil jiný delfín, tentokrát v Číně.

Člověk nemusí být bláznivým ochráncem přírody, který se uvazuje ke stromům, aby pochopil, že se někde stala chyba. Inteligentní vodní savec tu slouží spíš jako důkaz o lidské krutosti a hlouposti.

Za vše mluví snímek toho, jak zvíře skončilo poté, co se s ním všichni pomazlili, natočili si ho a vyfotili se s ním: dehydrované a pokryté pískem mrtvé na pláži. Už na další selfie nebylo dost roztomilé… 

Nikdo z přítomných lidí evidentně nenamítal, že bez vody delfín s velmi háklivou pokožkou zemře. Možná neměli čas si přes focení tento "drobný" detail vygooglit.  

Lidé jsou roztomilými zvířaty fascinovaní odnepaměti. Co si ale příště místo delfína dusícího se na souši vybrat k focení detailu rozzuřenou bachyni divočáka?

Zdroje:
Vlastní