Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes -3°C Zataženo

VIDEO: Špičkové střechy se testují ve větrném tunelu

VIDEO: Špičkové střechy se testují ve větrném tunelu
zdroj: tisková zpráva

Značka Bramac má u laické i odborné veřejnosti skvělé renomé a většina si ji správně spojí s výrobou střešních tašek. Méně se ale ví, že Bramac náleží k celosvětovému koncernu Monier.  Součástí skupiny Monier jsou nejen renomovaní výrobci střešních tašek a střešních doplňků, ale i např. komínových systémů.

Příslušnost k mezinárodní skupině Monier přináší řadu výhod. Obrovský význam má zejména participace na nejmodernějším technologickém vývoji, neustálých inovacích a testování výrobků. Skupina Monier otevírá dveře do špičkově vybavených laboratoří a je garancí prvotřídní kvality výrobků.

Podívejte se na video, které vás provede testováním střešních krytin na různé extrémní zátěže (testy simulují reálné podmínky při extrémních klimatických jevech, jakými jsou led, mráz, těžký sníh, silný vítr, déšť, vysoké teploty, intenzivní sluneční záření apod.). Testy probíhají mimo jiné i ve větrném tunelu, který je jedním z největších testovacích zařízení ve střechařském průmyslu.

Windtunnel_4521 zdroj: tisková zpráva

Ve větrném tunelu je možné nastavit různou intenzitu větru a různé množství padající vody, imitující větrem hnaný déšť. Tak lze nasimulovat i ty nejextrémnější situace, které na střeše v reálných podmínkách mohou nastat. Zařízení umožňuje měnit sklon střechy a zkoumat tak těsnost krytiny při různých sklonech. Z výsledků těchto zkoušek se pak např. stanovuje tzv. bezpečný a minimální sklon pro jednotlivé modely střešních tašek. Jiné testy zase zkoumají mrazuvzdornost krytin a doplňků, jejich UV stabilitu, odolnost vůči vlhkosti, sací sílu větru apod.

Cílem testů je zabezpečit 100% funkčnost výrobků ještě před jejich uvedením na trh. Záruky  na krytinu i funkčnost celého systému jsou tudíž podložené reálně odzkoušenou kvalitou výrobků. Sám koncern si přitom stanovuje mnohem vyšší nároky, než předepisují normy.

Zdroje:
Inzerce