Dnes je středa 1. února 2023., Svátek má Hynek
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Venezuelka pašovala dvě kila kokainu v prsních implantátech

Venezuelka pašovala dvě kila kokainu v prsních implantátech
Poprsí | zdroj: Profimedia

Španělská policie zadržela na letišti v Madridu ženu, která do Evropy z Kolumbie provezla téměř dva kilogramy kokainu ukryté ve vlastním těle. Třiačtyřicetiletá Venezuelka pašovala drogy v prsních implantátech.

Agenti protidrogové policie na madridském letišti Barajas začali mít podezření, když se žena vystoupivší z letadla na lince z Bogoty chovala velmi neobvykle. Proto turistce zkontrolovali zavazadla a ačkoli nepřišli na žádné porušení pravidel, nervozita ženy je přiměla přistoupit k tělesné prohlídce. 

Policistka zkoumající pasažérčino tělo si všimla určitých nepravidelností ve tvaru jejích ňader. V tu chvíli se již velmi nervózní žena přiznala, že ve svých umělých prsou ukrývá přes 1,7 kilogramu bílého prášku. 

Policisté ji kvůli potenciálnímu ohrožení jejího života okamžitě nařídili převézt do madridské nemocnice, kde jí lékaři kokain vyoperovali. Jihoameričanka pak byla zadržena, hrozí jí několikaleté vězení. 

Drogoví kurýři jsou ve Španělsku obvyklý jev

Jen během prvních sedmi měsíců letošního roku zadrželi agenti na madridském letišti 189 lidí, kteří dohromady převáželi 493 kilogramů kokainu. Drogoví kurýři, které si najímají narkomafie k převozu zvláště kokainu z Kolumbie či Peru do Španělska a jiných evropských zemí, používají různorodé úkryty. Španělská policie již přistihla lidi s kokainem ukrytým v knihách, uvnitř lahví s nápoji, v hračkách, pod parukou či dokonce v nožní protéze.