V USA bude před soudem Dahlgren, podezřelý z vražd čtyř lidí v ČR

- Aktuality autor: Michal Polák

Americký soud se dnes bude znovu zabývat případem Kevina Dahlgrena, který je podezřelý ze čtyřnásobné vraždy spáchané v Brně. Obhájce se snaží dostat Dahlgrena na svobodu na kauci, zatímco americká prokuratura je pro jeho ponechání ve vazbě, dokud neuplyne lhůta, v níž česká strana může podat žádost o vydání k trestnímu stíhání. 

Podezřelý vrah Kevin Dahlgren

Podezřelý vrah Kevin Dahlgren,zdroj: Profimedia.cz

Oběťmi vraždy jsou Dahlgrenovi příbuzní: manželská dvojice a jejich dva synové. Přibližně dva týdny před zločinem u nich Dahlgren bydlel. Podle české policie pachatel čtveřici usmrtil nožem, poté těla odnesl do garáže, zabalil do textilií a zapálil. Pak odjel do Vídně, odkud odletěl do USA. Po příletu na washingtonské Dullesovo letiště byl zatčen a z rozhodnutí soudu uvězněn. 

Šéf českého kriminalistického týmu, který kauzu vyšetřuje, tvrdí, že všechny důkazy svědčí o Dahlgrenově vině. Jeho motiv však vyšetřovatelé zatím nemají. 

Pokud by americké úřady české žádosti o vydání vyhověly, hrozí dvacetiletému mladíkovi až doživotní trest. Doposud však USA žádného svého občana české justici nepředaly. Kdy české úřady Američanům předloží oficiální žádost, není zatím jasné. Na přípravu podkladů má česká strana 60 dnů. Vazbu na Dahlgrena americká soudkyně uvalila 24. května.

Tagy: soud vražda Brno

Zdroje: ČTK