Dnes je pondělí 15. prosince 2025., Svátek má Radan a Radana
Počasí dnes -1°C Zataženo

V Praze pro nezájem diváků skončilo už druhé multikino

1. 4. 2012 – 13:15 | Zpravodajství | Sebastian Kantor

V Praze pro nezájem diváků skončilo už druhé multikino
zdroj: Profimedia

Praze pro nezájem diváků skončilo druhé velké multikino. S posledním březnovým dnem zavřelo své brány kino Cinema City Park Hostivař. Uvedl to dnes server tn.cz. Jako první ukončil provoz v roce 2008 multiplex v pražském obchodním centru Novodvorská Plaza.

Multikino Cinema City Hostivař bylo prvním moderním multikinem v Praze. Divákům se otevřelo v roce 2000. Mělo osm klimatizovaných sálů s obřími plátny pro celkem 1730 diváků.

Za posledních 12 let kino změnilo třikrát název a majitele. Nejprve fungovalo dva roky pod názvem Ster Century, do loňska jako Palace Cinemas. Všichni provozovatelé se potýkali s nízkou návštěvností a prodělečným provozem, napsal tn.cz.

Podle serveru digitalnikino.cz byl v Hostivaři zdigitalizovaný pouze jeden kinosál z osmi. Je tak pravděpodobné, že provozovatelé kina, kteří stáli před nutností technické inovace, se raději rozhodli provoz ukončit.

Konec neoznámili, jen smazali program

Společnost Cinema City ukončení kina veřejně neoznámila, dodal tn.cz. Z jejích webových stránek pouze zmizel program kina na následující týdny.

Návštěvnost kin loni meziročně klesla o pětinu a byla nejnižší za posledních šest let. Loni do kin zavítalo 10,79 milionu osob. Kinům klesly i tržby. Multikina loni utržila zhruba miliardu korun, což bylo meziročně o 291 milionů korun méně. Návštěvnost multikin klesla na 7,2 milionu diváků.

Zdroje:

Předchozí článek

Zeď Trvaj aneb komedie v extralize. Kam se poděl puk?

Následující článek

Clintonová k Sýrii: Zastavte zabíjení civilistů, nebo budete čelit vážným důsledkům

Nejnovější články