V Kostarice zavražděna mladá Češka. Motiv stále neznámý

- Aktuality autor: Jan Pastor

AKTUALIZOVÁNO. V Kostarice byla zavražděna dvaadvacetiletá Češka. Kostarické úřady již zadržely 20letého Brita, který je podezřelý, že mladou ženu ubodal nožem. Podle kostarického deníku La Nación je ve vyšetřovací vazbě a může v ní zůstat až půl roku. Policie předpokládá, že mladý muž Češku zavraždil poté, co ji násilím přinutil k sexu.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Tragédie se odehrála ve středu pozdě večer na usedlosti Finca La Libertad v provincii Alajuela poblíž hranic s Nikaraguou. Dívka byla ubodána nejméně 15 ranami nožem do hrudníku, krku a obličeje, napsal kostarický deník Diario Extra.

Tělo mladé Češky objevil majitel usedlosti, kterého přiměl vyjít ven neobvyklý hluk. Spatřil Brita v zakrváceném oblečení a s nožem v ruce. Všechno nasvědčovalo tomu, že přichází od stanu mladé dívky. Vzápětí přivolal policii, která britského mladíka zatkla. Policisté zajistili na místě bodnou zbraň i zakrvácené oblečení podezřelého.

Podle Diario Extra mladý muž ještě předtím večer obtěžoval jiná děvčata, která s ním pracovala v dobrovolnickém programu.

Policie ale zatím pokračuje ve vyšetřování

Farmu provozuje italská rodina, která poskytuje pomoc zahraničním studentům přijíždějícím do Kostariky za studiem přírody.

Češka přicestovala do země 10. prosince, podle Diario Extra se skupinou svých krajanek, Brit o 17 dnů později. Jejich stany na pozemku farmy byly od sebe vzdáleny asi 20 metrů.

Tagy: vražda kostarika ceska

Zdroje: ČTK