V kolumbijské poušti byly ukryty dvě tuny kokainu

- Aktuality autor: red

Přes dvě tuny kokainu objevila policie v pouštní oblasti na severu Kolumbie. Podle agentury AFP by na zahraničních trzích měla droga cenu 65 milionů dolarů (přes miliardu korun).

Téměř 2,2 tuny kokainu bylo rozděleno do téměř 90 nepromokavých pytlů, napsal v pátek kolumbijský tisk. Policie drogu objevila v několikametrové hloubce pouště v departementu La Guajira v severním cípu Kolumbie v blízkosti hranice s Venezuelou. Okolnosti nálezu drogy nebyly zveřejněny.

Kokain byl zřejmě vlastnictvím zločineckého gangu Los Rastrojos, který patří v Kolumbii k nejmocnějším. Zčásti jej tvoří bývalí příslušníci polovojenských oddílů, kteří se po jejich rozpuštění v letech 2003 až 2006 začali věnovat obchodu s drogami.

Kolumbie je jedním z hlavních dodavatelů kokainu na světové trhy. Podle údajů OSN v loňském roce vyprodukovala zhruba 350 tun tohoto narkotika. Jen o 20 tun méně má na kontě Peru, které v dodávkách fakticky Kolumbii předstihlo. V této andské zemi jsou totiž bezpečnostní složky méně úspěšné v boji proti pašerákům.

Tagy: poušť nález kokain Kolumbie

Zdroje: ČTK