Dnes je pondělí 1. března 2021., Svátek má Bedřich
Počasí dnes 10°C Skoro jasno

Už brzy by mohla být známa odpověd na jednu z největších leteckých katastrof

Už brzy by mohla být známa odpověd na jednu z největších leteckých katastrof
Placeholder | zdroj: Tisková zpráva

Kusy černých skříněk objevili potápěči v hlubinách Atlantiku na konci dubna. Údaje se nyní analyzují a v létě by měla vyjít zpráva, která konečně ozřejmí příčiny pádu obřího stroje.

Černé skříňky ze zříceného airbusu Air France, které technici nedávno vylovili po skoro dvouletém pátrání u pobřeží Brazílie, obsahují nepoškozená data. "Při následných operacích se podařilo otevřít skřínky a vyčistit a vysušit paměťové karty," uvedl francouzský úřad pro letecké vyšetřování BEA s tím, že Francouzi o víkendu z karet stáhli i data a zjistili, že jsou čitelná.

"Všechna data budou nyní do detailu prozkoumána a zanalyzována. Tato práce zabere několik týdnů, po nichž bude sepsána vnitřní zpráva, jež bude zveřejněna v létě," píše se v dál v prohlášení.,

Dosud není jasné, co se vlastně přesně stalo. Spekulací okolo letadla se však vynořilo více. Nejčastěji se hovoří o možné poruše rychloměru, tzv. Pitotovy trubice. Přístroj, který měří rychlost proudění převedením na tlak, údajně zamrzl, připomněla americká stanice ABC.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,120 26,220
USD 21,630 21,750
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma