Dnes je neděle 17. ledna 2021., Svátek má Drahoslav
Počasí dnes -9°C Polojasno

Ukrajina staví internetovou armádu. Chce bojovat proti ruské propagandě

Ukrajina staví internetovou armádu. Chce bojovat proti ruské propagandě
Bojuje se i na internetu. Vyhrává ten, kdo protlačí svůj názor mezi víc lidí | zdroj: ThinkStock

Boje s Ruskem se v Ukrajině neodehrávají jen na východě země, ale i na internetu. Ukrajinská vláda proto nabírá dobrovolníky, kteří budou na internetových diskusích bojovat proti ruským "trollům", kteří se snaží v diskusích na západních fórech šířit ruskou propagandu a vylepšit obraz separatistů, uvádí CNN.

"Boj se odehrává na všech frontách. Nyní nastal čas zakročit proti ruským nájezdníkům na informační frontě," prohlásil ukrajinský ministr informací Yuri Stec.

Ukrajina obviňuje Rusko z toho, že zaměstnává celou armádu internetových "trollů", neboli internetovým provokatérům. Ti se údajně zapojují do diskusí pod články zahraničních médií, kde se snaží překroutit diskusi ve prospěch Moskvy. Rusko vždy veškerá obvinění odmítlo.

Stecovo ministerstvo dokonce zřídilo speciální webové stránky, na kterých se mohou internetoví vojáci dobrovolně hlásit. Vláda zajistí jejich anonymitu, vytvoří jim falešné účty a pomocí mailů jim bude zasílat "válečné" úkoly, jako třeba monitorování sociální sítě nebo naopak "trollení" v diskusích ve prospěch Ukrajiny.

"Věřím, že se najde spoustu dobrovolníků, kteří budou schopni a ochotni šířit o konfliktu přesné informace a vyvrátit ruské lži," uvedl ministr.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma