UEFA vyšetřuje Spartu a Slovan kvůli výtržnostem

- Aktuality autor: Lukáš Vincourek

Disciplinární komise UEFA zahájila řízení se Slovanem Bratislava a Spartou Praha kvůli řádění fanoušků ve čtvrtečním vzájemném duelu fotbalové Evropské ligy.

Úvodní zápas v Bratislavě zastínilo řádění chuligánů na tribunách

Úvodní zápas v Bratislavě zastínilo řádění chuligánů na tribunách,zdroj: Isifa.com

Inkriminovaný zápas byl ve 41. minutě přerušen poté, co chuligáni Sparty prolomili plot sektoru pro hosty a pronikli na vedlejší tribunu stadionu Pasienky, kde napadli několik domácích příznivců. Několik stovek fanoušků následně uteklo před násilím do prostoru hrací plochy. Situaci uklidnil až zásah policejních těžkooděnců a po pauze dlouhé zhruba 35 minut utkání pokračovalo. Již předtím se v hledišti objevovala pyrotechnika.

Disciplinárka UEFA proto oba kluby obvinila z nedisciplinovanosti fanoušků, používání pyrotechniky a Slovan z nedostatečné pořadatelské služby. Sparta se zase bude zodpovídat z vhazování předmětů na hrací plochu. Oba kluby mají do čtvrtka prostor se k obviněním vyjádřit a UEFA následně vynese verdikt.

Klubům hrozí pokuty, ve hře je také částečně či úplné uzavření stadionu. Slovan však neočekává, že ho UEFA za incidenty potrestá uzavřením stadionu, přestože dnes připustil, že pořadatelská služba pochybila.

Verdikt bude zveřejněn 30. října.

Tagy: Slovensko výtržnosti Sparta Praha Slovan Bratislava

Zdroje: ČTK