Dnes je čtvrtek 1. prosince 2022., Svátek má Iva
Počasí dnes 0°C Zataženo nízkou oblačností

Články autora

Lukáš Vincourek

Zpravodajství

Vyhlásilli nám válku, obviňují Palestinci Izrael

Lukáš Vincourek 31. 10. 2014
Izraelská policie je v pohotovosti v Jeruzalémě kvůli napětí kolem posvátných míst na Chrámové hoře. Izrael po čtvrteční uzávěře znovu otevřel mešitu Al-Aksá, ale omezil vstup jenom pro muže starší 50 let a pro ženy. K poledním modlitbám přišlo na Chrámovou horu na 4000 lidí a někteří z nich pak útočili na policisty. Palestinské strany vyzvaly k demonstracím a dnešek označily za dne hněvu.
Zpravodajství

Číňanka strávila po rozchodu s přítelem tři dny v KFC

Lukáš Vincourek 28. 10. 2014
Říká se, že láska prochází žaludkem. Dost možná, že i rozchod. Příběh šestadvacetileté Tan Shenové budiž tomu důkazem. Číňanka se krátce po rozchodu se svým přítelem potřebovala jídlem natolik uklidnit, že strávila tři dny v kuse v pobočce rychlého občerstvení KFC.
Komentáře

Komentář: Zeman Tibet ani Tchaj-wan neuznává. Přednější je přátelství krtečka a pandy

Lukáš Vincourek 27. 10. 2014
Prezident Miloš Zeman opět rozvířil stojaté vody mezinárodní politiky. Na závěr své návštěvy Číny se v Pekingu setkal se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem a oznámil, že Česká republika uznává územní celistvost Číny včetně Tibetu a Tchaj-wanu. V případě Tchaj-wanu ale věří v brzké mírové sjednocení ostrova s pevninskou Čínou.
Zpravodajství

Aktualizováno: Vrah z Kmetiněvsi opět stanul před soudem. Dostal tři roky za přepadení

Lukáš Vincourek 23. 10. 2014
Před deseti lety Robin Pokorný (nyní Robert Prokopec) brutálně zavraždil a znásilnil svoji spolužačku v Kmetiněvsi. Nyní stanul před soudem znovu, tentokrát kvůli loupežnému přepadení a "vyfasoval" tři roky natvrdo.
Komentáře

Jak Stropnický 'plivl vojákům do tváře'

Lukáš Vincourek 21. 10. 2014
Občanští demokraté neprosadili požadavek, aby se sněmovna v úterý zabývala účinkováním ministra obrany Martina Stropnického v jednom z dílů televizního seriálu Kriminálka Anděl. Zařazení bodu navrhla Jana Černochová (ODS), podle níž Stropnický v roli vyšetřovatele udělal z vojáků dealery drog a vrahy. Stropnický si ovšem nemyslí, že je vůbec o čem mluvit. 
Zpravodajství

Zas**ní Pražáci, zaznělo z úst policistů. Pak zbili muže, kterému sundávali botičku

Lukáš Vincourek 20. 10. 2014
Běžná nepříjemnost. Špatně zaparkujete, dostanete botičku a musíte počkat na městské strážníky, aby vám ji po zaplacení pokuty odmontovali. Ovšem pro Zdeňka Kureše z Kolína se tato banalita stala doslova doživotní noční můrou. Strážníci mu totiž kromě pokuty zajistili také pořádný výprask spojený s pobytem v cele. To vše zřejmě je kvůli "áčku" na registrační značce jeho vozu.
Zpravodajství

Aktualizováno: Kdo zvítězil v senátních volbách? Deset doktorů, dva miliardáři a bojovník proti korupci

Lukáš Vincourek 18. 10. 2014
Senátní volby už jsou minulostí. Skončily jednoznačným úspěchem stran vládní koalice, dílčím pak pro znovuobrozenou ODS. Kdo jsou oněch 27 vyvolených, kteří nás budou reprezentovat v horní komoře Parlamentu?
Zpravodajství

Aktualizováno: Volby do Senátu skončily. Účast byla tristní

Lukáš Vincourek 18. 10. 2014
Češi rozhodli o novém složení horní komory Parlamentu v celkem 27 obvodech. Druhé kolo voleb začalo v pátek a volební místnosti se uzavřely v sobotu ve dvě hodiny odpoledne. K volbám přišlo pouze 15 procent oprávněných voličů.