U Žermanic narazil do stromu osobní vůz. Záchranáři ošetřovali pět lidí

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 28. 2. 2013 11:31) - Aktuality autor: Danica Klein

Při nehodě osobního auta poblíž Žermanic na Frýdecko-Místecku se dnes ráno zranilo pět lidí, dvě zranění jsou těžšího charakteru. Vůz narazil do stromu, řekl mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk. Řidič podle něj nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu silnice, v místě nehody je náledí. 

Autonehoda (ilustrační foto)

Autonehoda (ilustrační foto),zdroj: Mediafax

Nehoda se stala krátce po páté hodině ranní na silnici ve směru na Bludovice. "V autě bylo pět lidí, dvě zranění jsou těžší, tři lidé vyvázli s lehkými zraněními," uvedl Starzyk. 

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl řekl, že cestující v autě utrpěli lehká až středně těžká poranění. Všichni skončili v havířovské nemocnici. "Dva muži ve věku 34 a 38 let utrpěli poranění zad, respektive ruky a nohy," řekl. Devatenáctiletá dívka má poraněnou hlavu, o šest let starší mladá žena ruku a nohu. "Osmačtyřicetiletou ženu jsme do nemocnice převezli s podezřením na poranění páteře a pánve," uvedl. 

Podle Starzyka policisté už na místě dechovou zkouškou vyloučili, že by řidič pil před jízdou alkoholu. S ohledem na klimatické podmínky z dnešního rána, je pravděpodobné, že řidič nezvládl jízdu na zledovatělé vozovce, dostal smyk a vyjel ze silnice. Narazil do stromu a pak se auto otočilo přes střechu. 

"Varujeme proto řidiče, aby zejména v ranních hodinách dbali zvýšené opatrnosti a počítali s mlhami, nebo právě jako v tomto případě s tvořící se ledovkou," uvedl mluvčí policie.

Tagy: dopravní nehoda Frýdecko-Místecko

Zdroje: ČTK