Muž z Brna dva roky nutil přítelkyni k prostituci

- Aktuality autor: Michal Polák

Policie obvinila v uplynulých dnech jednatřicetiletého muže z Brna z kuplířství a útisku za to, že dvaadvacetiletou přítelkyni dva roky nutil citovým vydíráním k prostituci. Za tu dobu mu vydělala milion korun. Muž peníze prohrál v automatech a propil. Vyšetřování ukázalo, že se podílel i na loupežích, řekl dnes kriminalista Pavel Bojanovský. 

Prostituce

Prostituce,zdroj: ThinkStock

Muž skončil ve vazbě. Hrozí mu až deset let vězení. Kuriózní je, že vše bylo odhaleno jeho vlastním přičiněním. Loni v říjnu se obrátil na policii s tím, že zmizela jeho přítelkyně s malým dítětem. Policie mladou ženu vypátrala. Ukrývala se i s dítětem v jednom z azylových zařízení. 

Vyšetřování ukázalo, že se s ním seznámila před třemi lety, krátce před svojí maturitou. Neměla kde žít a na pomoc rodiny nemohla spoléhat. Proto jí nabídl bydlení u sebe zdarma. Dívka do něj byla zamilovaná. Počátkem roku 2010 ji prý přesvědčil, aby se začala živit prostitucí. 

Utrácel na automatech

"Vše dopadlo tak, že mu odevzdávala vydělané peníze, které pak utrácel. Byl schopen za večer v automatech utratit 30.000 korun," uvedl Bojanovský. Dívka se proto rozhodla utéct. 

Policisté při objasňování případu zjistili, že muž se na jihu Moravy podílel se svými dvěma přáteli i na několika loupežích. Celkem z nich získali téměř půl milionu korun. Na svědomí má trojice podle spisu přepadení baru v Kuřimi, z něhož si odnesla 90.000 korun. Číšníka nechali svázaného na záchodě. 

Ve Znojmě přepadli muži výkupnu kovů. Jejího pracovníka tam ochromili slzným plynem, svázali jej lepicí páskou a zavřeli do bedny. Odnesli si 15.000 korun. Nejvíce vydělali při přepadení pobočky banky v Purkyňově ulici v Brně. Odcizili z ní 300.000 korun. Patrně mají na svědomím více loupeží, dodal kriminalista.

Tagy: Brno prostituce

Zdroje: ČTK