Tragická nehoda na Frýdecko-Místecku: Auto přerazilo sloup, řidič na místě mrtev

- Aktuality autor: red

Dvaačtyřicetiletý řidič osobního auta zemřel v pátek večer po srážce vozů Audi a Ford v Raškovicích na Frýdecko-Místecku. Ford při nehodě nadvakrát přerazil betonový sloup elektrického vedení a skončil v potoce, jeho řidič byl na místě mrtvý. Druhý řidič vyvázl bez zranění. Dnes o tom informovali mluvčí záchranářů.

Mluvčí hasičů Petr Kůdela uvedl, že u nehody zasahovaly tři hasičské jednotky. "Při příjezdu na místo nehody stál ford v potoce a audi zůstalo na silnici. Hasiči zajistili místo nehody, ford vytáhli z vody pomocí vyprošťovacího speciálu Tatra 815 a pak vyprostili i tělo řidiče," popsal Kůdela.

Ladislav Lang z operačního střediska záchranářů uvedl, že řidič fordu utrpěl smrtelná zranění hlavy. "S ohledem na tato poranění posádky záchranné služby nezahájily oživovací pokusy a lékař musel konstatovat mužovu smrt," uvedl Lang. Doplnil, že lékař prohlédl a ošetřil psychicky otřeseného muže z posádky druhého automobilu, jehož stav však nevyžadoval transport do nemocnice.

Na místě zasahoval i vrtulník záchranářů a kvůli zničenému sloupu tam museli přijet i pracovníci elektrárenské společnosti.

Tagy: smrt nehoda srážka

Zdroje: ČTK