Dnes je úterý 19. ledna 2021., Svátek má Doubravka
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Topolánek přechází ke knížeti. Dostane se nakonec na Hrad?

Topolánek přechází ke knížeti. Dostane se nakonec na Hrad?
zdroj: Archiv

Topolánek definitivně skoncoval s občanskými demokraty. Poté co jej straníci "sestřelili" z pozice volebního lídra odchází zhrzen ke Kalouskovi a Schwarzenbergovi. Píše to server Aktuálně.cz. Nesmělo by se ovšem jednat o zprávu z prvního dubna.

"Do pr... Bez komentáře! Karel je fajn, ale to přece nesouvisí s tím, že je šlechtic a má mozek vymytý od církve, on je prostě fajn," odepsal údajně na dotaz Aktuálně.cz v SMS zprávě předseda ODS. Oficiálně by měl podle zpravodajského serveru přestup oznámit na čtvrtečním grémiu strany.

Pokud by nešlo o zprávu podepsanou zkratkou "apr" s datem 1. dubna, jednalo by se o politický přestup roku, možná desetiletí a Topolánek by tak strčil do kapsy i senátora Bedřicha Moldana.

Topolánek nicméně čelí obrovskému tlaku ve vedení strany a jeho odchod z čela strany visí ve vzduchu.

"Škoda. Na venkově máme na kandidátkách obrovský shit, tohle by byla posila," pokračuje Aktuálně.cz v aprílovém duchu údajnými slovy Karla Schwarzenberga, jenž lituje, že TOPolánek nemůže zasáhnout do již uzavřených sněmovních kandidátek.

V ODS se tak bude během čtvrtka i nadále řešit "kam s ním", tedy kam s dlouholetým předsedou "s gulema". V Bruselu je již český eurokomisař Štefan Füle, jehož plat by se Topolánkovi jistě moc hodil.

Případný senátorský post a s tím související plat by jej nemohl uspokojit a tak se nabízí jediná možnost. Topolánek na Hrad. Volba je sice až v roce 2013, Přemysl (nikoliv Bohuslav, jak si omezení čeští novináři často pletou) Sobotka by ovšem starému kamarádovi, se kterým si od nynějška oniká, mohl prezidentskou kandidaturu přepustit.

www.parlamentnilisty.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,130 26,210
USD 21,530 21,670
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma