Tiskárna vytiskla chybně lístky do druhého kola prezidentských voleb

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Tiskárna Moraviapress vytiskla volební lístky pro 2. kolo prezidentské volby podle ministerstva vnitra bez řádné autorizace a s chybou. Miliony lístků musí na vlastní náklady tisknout znovu. Upozornil na to server iHned.cz. Řádný průběh voleb to ale nijak neohrozí, řekl mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. 

Volební urna

Volební urna,zdroj: Mediafax

"Podle smlouvy na lístcích musí být informace, že se jedná o druhé kolo voleb, což se nestalo. Chyběla na nich také autorizace ministerstva vnitra," řekl mluvčí. Tiskárna již podle něj lístky stáhla. Průběh volby situace nijak neohrozí. "Stát za tisk nových lístků už nebude platit nic navíc," dodal. 

"Pro nás se nic nemění, lístky stihneme vytisknout v termínu," řekla manažerka veřejného prodeje Moraviapressu Markéta Dvořáková. Stát za vytištění a distribuci lístků pro obě kola prezidentských voleb zaplatí 25 milionů korun. 

Druhé kolo přímé volby prezidenta České republiky se uskuteční 25. a 26. ledna. Lidé ve volebních místnostech dostanou lístky všech devíti kandidátů, rozhodovat se ale budou už pouze mezi Milošem Zemanem a Karlem Schwarzenbergem.

Tagy: prezidentské volby druhé kolo urna

Zdroje: ČTK