Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 2°C Smíšené přeháňky

Takto se u Karolíny Peake vyrovnali s propadákem v preferencích

Takto se u Karolíny Peake vyrovnali s propadákem v preferencích
Karolína Peake | zdroj: Mediafax

Pokud by se teď konaly sněmovní volby, strana LIDEM by to nejspíše projela a do dolní komory Parlamentu by se tak vůbec nedostala. Podobně jako Věci veřejné se totiž propadá ve všech průzkumech veřejného mínění pod pětiprocentní hranici. Jenže, jak se zdá, politiky této strany to moc nepálí. Místo pragmatických slov co s tím udělají, totiž hovoří povšechně jen o "tvrdé práci".

Co se týče průzkumu veřejného mínění, je na tom strana LIDEM bídně. Buď ji totiž agentury do čísel volebních preferencí vůbec nezařazují, anebo ji vsouvají do kolonky „jiné strany“. K tragickým číslům se ale straníci LIDEM málokdy médiím vyjadřují.

Přitom poslední průzkum agentury CVVM dopadl takto: Sociální demokraté by v předčasných volbách do sněmovny jasně triumfovali. Se 40 procenty hlasů by volby totiž jasně vyhráli. Jako druhá by se umístila TOP 09 se 17 procenty a třetí by byli komunisté. Ti by podle CVVM získali 16,5 procenta. ODS by byla až čtvrtá se 12 procenty.

Do sněmovny by ještě podle agentury pronikli Zemanovci se ziskem pěti procent hlasů voličů, ovšem na poslanecká křesla by naopak nedosáhli Lidovci, Zelení, ani Věci veřejné a LIDEM. KDU-ČSL by obdržela 3,5 procenta hlasů, Strana zelených dvě procenta. Všechny ostatní strany by v souhrnu získaly jen čtyři procenta hlasů.

V průzkumu agentury STEM vydaného 16. dubna se pak strana LIDEM vůbec nezobrazuje. Má ale sama tato strana vůbec chuť v příštích řádných volbách nějak slušně zabodovat? A nenapadlo třeba straníky, či předsedkyni Karolínu Peake, že by šli do voleb v nějaké volební koalici s jinou stranou, či uskupením?

„Musíme tvrdě pracovat. Jestli se budeme, nebo nebudeme s někým propojovat, to bude záležet na předsednictvu strany, tam já už ale nejsem. Bude to všechno jen o tvrdé práci,“ řekl ParlamentnímListům.cz ke všem těmto dotazům krátce a stručně poslanec Viktor Paggio. 

Zdroje: