Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes -3°C Zataženo

Tajná zpráva BIS: Schyluje se k dalšímu skandálu? Ministři mlčí

Tajná zpráva BIS: Schyluje se k dalšímu skandálu? Ministři mlčí
zdroj: Mediafax

Vláda premiéra Petra Nečase, která si do štítu dala boj proti korupci, měla minulý týden poprvé možnost seznámit se s výroční zprávou Bezpečnostní informační služby. Podle informací ParlamentníchListů.cz však jednotliví ministři příliš nejeví o její obsah zájem.

Zrcadlo nastavené zevnitř znamená pro jakoukoli vládu ČR výroční zpráva BIS. Ministři měli na středečním zasedání kabinetu poprvé možnost seznámit se s jejím obsahem, přístupným v režimu „Tajné“. Šéfové jednotlivých resortů však o ni nejeví přílišný zájem. „ Se zprávou jsem se ještě neseznámil,“ odpověděl ParlamentnímListům.cz ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Stejně tak reagoval ministr zemědělství Petr Bendl, který zprávu prý vůbec neviděl.

Zda se se zprávou seznámil či nikoli, neodpověděl redakci ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09), životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS), zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) ani ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (LIDEM). Jedinou výjimkou je ministr obrany Alexandr Vondra (ODS), podle kterého je zpráva kvalitně zpracovaným dokumentem.