Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 24°C Bouřky

Švejnar za nás kandidovat nebude, odmítl spekulace Liška

Švejnar za nás kandidovat nebude, odmítl spekulace Liška
zdroj: tisková zpráva

Předseda Strany zelených Ondřej Liška vyloučil, že by za zelené ve sněmovních volbách kandidoval ekonom Jan Švejnar. Uvedl to na dotaz na serveru ParlamentniListy.cz.

Stranu zelených čeká v sobotu pražská krajská konference. Média spekulují o "tajném trumfu", který zelení dosadí na svou kandidátku. Jedno z nejčastěji skloňovaných jmen zní: ekonom a někdejší kandidát na prezidenta ČR Jan Švejnar.

Předseda Strany zelených Ondřej Liška ale ve středu na přímý dotaz serveru ParlamentniListy.cz Švejnarovu kandidaturu v nadcházejících sněmovních volbách odmítl.

"Je evidentní, že s Janem Švejnarem dlouhodobě spolupracujeme. Do voleb ale za nás kandidovat nebude," prohlásil Liška.

Bursíkova kandidatura? Vše je otevřené

Stranu zelených povzbudil poslední průzkum CVVM, podle něhož by se zelení se šesti procenty hlasů dostali do sněmovny. Podobně optimistická čísla naposledy zelení dostali před více než půl rokem. Liška ale odmítá, že by průzkum byl impulsem ke změnám kandidátek na poslední chvíli.

"Kandidátky jsou otevřené, což jsem řekl ještě předtím, než jsem se stal předsedou Strany zelených. Není to tak, že bychom něco měnili na základě průzkumů," dodal Liška.

V této souvislosti předseda zelených odmítl komentovat spekulace serveru iDnes, podle něhož sám Liška zvažuje, že by kandidoval v Praze namísto Brna a že v Ústeckém kraji by kandidátku strany vedl její někdejší předseda Martin Bursík.

"Zatím to vůbec nebudu komentovat," řekl Liška s tím, že jasno by mělo být až o tomto víkendu.

Zároveň však Liška Bursíkovu kandidaturu v Ústeckém kraji a svou v Praze jednoznačně neodmítl. "Platí to, že kandidátky jsou otevřené," dodal.

                                                                                                                              www.parlamentnilisty.cz