Sobotka uctil ve Žďáru památku mladého hrdiny

- Aktuality autor: Lukáš Vincourek

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) při dnešní návštěvě žďárské obchodní akademie ocenil postup policie i záchranářů při úterním útoku psychicky nemocné ženy na studenty.  Za hrdinský a statečný čin pak označil chování studenta, který utrpěl smrtelné zranění, když šel na pomoc napadené spolužačce. Pro studenta rovněž navrhuje státní vyznamenání.

Sobotka ocenil ve Žďáru hrdinství zavražděného studenta

Sobotka ocenil ve Žďáru hrdinství zavražděného studenta,zdroj: Profimedia.cz

Pietní akce se obešla bez jediného premiérova slova. Sobotka v tichosti před školou zapálil svíčku a uvnitř školy pak položil věnec.

Poté uvedl, že uvítal slova prezidenta Miloše Zemana o tom, že by případně mohl udělit zavražděnému studentovi vyznamenání příští rok „Tento nápad jsem přivítal,“ uvedl Sobotka a dodal: "Musím říci, že to byl statečný člověk, protože nebyl lhostejný. Chtěl pomoci spolužačce, doplatil na to svým životem." Policii, záchranářům i vedení města poděkoval za velmi profesionální postup, na který prý slyšel ve škole jen samou chválu.

Škola zmíněného studenta navrhla na udělení ceny Michala Velíška.

Zeman přijede do Žďáru během dneška

Sám prezident navštíví školu ze stejného důvodu jako Sobotka během dneška. Dá se očekávat, že i jeho příjezd proběhne v tichosti s ohledem na pochmurnou atmosféru v místě.

Tagy: vražda pobodání zeman politika Bohuslav Sobotka Žďár nad Sázavou

Zdroje: ČTK,Vlastní