Sněmovna smutní: Zemřel poslanec ČSSD Petr Jalowiczor

- Aktuality autor: Michal Polák

AKTUALIZOVÁNO. V osmatřiceti letech zemřel poslanec ČSSD Petr Jalowiczor. Oznámila to dnes při zahájení jednání sněmovny její předsedkyně Miroslava Němcová (ODS). Jalowiczor byl dlouhodobě nemocný.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Jalowiczor byl jedním ze zástupců Moravskoslezského kraje. Ve sněmovně promluvil pouze jednou, a to v srpnu 2010, když současná vláda Petra Nečase (ODS) žádala sněmovnu o vyslovení důvěry. Byl členem zemědělského výboru.

Jalowiczor se ze schůzí sněmovny ze zdravotních důvodů omlouval. "Jde o těžké nádorové onemocnění, které vyžaduje dlouhodobou léčbu," řekl už dříve serveru iDnes.cz poslancův asistent Pavel Kawulok.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka dnes na stranickém webu vyjádřil za sociální demokracii nad smrtí Jalowiczora hlubokou lítost. "ČSSD vyjadřuje v této těžké chvíli upřímnou soustrast rodině i všem pozůstalým," uvedl Sobotka.

Za Jalowiczora by měl do sněmovny nastoupit dřívější poslanec ČSSD Břetislav Petr z Havířova, který se po volbách už do sněmovny nedostal. "Pana kolegy je mi líto. Je to pro mě nová informace, takže jsem o tom zatím nepřemýšlel. Pravděpodobně do sněmovny půjdu," řekl Petr.

Jalowiczor se narodil 15. listopadu 1973 v Třinci. Byl také moravskoslezským zastupitelem a starostou obce Bukovec. Jalowiczor byl ženatý, měl pětiletého syna. Mezi své zájmy uvedl na svém webu například lyžování, cyklistiku, jógu, psychologii a hudbu.

Tagy: nemoc smrt

Zdroje: ČTK