Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 13°C Bouřky

Smí se beztrestně "fízlovat"? Dejte si pozor v práci

Smí se beztrestně "fízlovat"? Dejte si pozor v práci
zdroj: tisková zpráva

Záznam rozhovoru mezi dnes již bývalým ředitelem fondu životního prostředí Liborem Michálkem a jeho tehdejším šéfem, ministrem Pavlem Drobilem, jen tak v zapomnění neupadne.

Soudy nechť každý vynáší sám, dle uvážení, ale není vůbec od věci zamyslet se nad tím, bylo-li pořízení nahrávky spíše nelegální, nebo zvítězil smysl pro morálku Libora Michálka.

Podle občanského zákoníku ,,mohou být obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkající se fyzické osoby nebo jejích projevů osobnostní povahy pořízeny nebo použity s jejím svolením. Podle odst. 3 téhož ustanovení mohou být tyto bez svolení fyzické osoby pořízeny nebo použity přiměřeným způsobem též pro vědecké a umělecké účely a pro tiskové, filmové a televizní zpravodajství."

Nutno dodat, že do televizního zpravodajství se záznam rozhodně dostal, zákon však pokračuje v upřesňování. ,,Takovéto použití záznamu však nesmí být v rozporu s oprávněnými zájmy fyzické osoby, kterými jsou právo na ochranu cti, důstojnosti, dobrého jména, pověsti i soukromí fyzické osoby"

Celý článek na ParlamentniListy.cz