Škody v části pražské zoo mohou být stejné jako v roce 2002

- Aktuality autor: Michal Polák

Zatopená spodní část pražské zoologické zahrady může být poškozena stejně jako při ničivých povodních v roce 2002. Škody budou moci být vyčísleny, až opadne voda, řekl dnes novinářům ředitel zoo Miroslav Bobek. Až na jednoho plameňáka se zlomenou nohou se podle něho žádnému ze zvířat nic nestalo. Zahrada je zatím evakuována, jako by měla přijít padesátiletá voda. Gorily jsou schované v protipovodňové věži a chovatelé je jezdí krmit ve člunu.

Evakuace v ZOO

Evakuace v ZOO,zdroj: Isifa.com

Část ptactva byla převezena do zoo v Liberci a v Plzni, vyklizen byl mimo jiné i pavilon šelem. 

Gorily mají podle Bobka ve věži rezervu ještě dva metry, kdyby voda dále stoupala, musely by být také evakuovány. Ve spodní části zoo zůstali také lachtani. Většina zvířat ze spodní části zahrady byla evakuována na horní konec a do zázemí. Z restaurace Gaston je v současnosti vidět jen nápis na střeše. 

Výši škod zatím Bobek nechtěl odhadovat, vše se prý uvidí, až voda opadne. Před zoo, která leží v pražské Troji přímo u Vltavy, nejsou protipovodňové zábrany. Zahradu chce její vedení otevřít návštěvníkům co nejdříve to bude možné, poté také uvítá pomoc dobrovolníků při odklízení bahna. Zoo chce zřídit vlastní povodňové konto.

Tagy: zoo povodně Troja

Zdroje: ČTK