Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 24°C Bouřky

Šídlo zveřejnil šokující nahrávku tajné schůzky na Hradě

Šídlo zveřejnil šokující nahrávku tajné schůzky na Hradě
zdroj: tisková zpráva

Jednání za zavřenými dveřmi odhaleno. Co se stalo na utajované úterní schůzce prezidenta s trojkoalicí odhalil známý komentátor Jindřich Šídlo. Čtenáři ale nechápou, že jde o vtip.

Hospodářské noviny vypustily do světa záznam tajného jednání lídrů vládní koalice s prezidentem. Z nekalých politických kšeftů usvědčuje všechny, od ministra vnitra Radka Johna po hlavu státu Václava Klause.

Řada čtenářů ovšem nepochopila, že se jedná o vánoční humorný komentář Jindřicha Šídla. A informaci, že noviny disponují přepisem nahrávky skandální schůzky na Hradě, vzala vážně.

„...to by Klause usvědčovalo z toho, že je hlava proruské mafie, která rozkradla stát...," domnívá se jeden ze čtenářů v internetové diskusi pod článkem. „Bavil jsem se fantasticky až do chvíle, kdy jsem zjistil, kolik mezi námi žije blbů schopných tomu uvěřit," komentoval další diskutér serveru iHNed.cz.

Přiletěla vánoční kachna

Mystifikaci nahrává skutečnost, že text je bez jakéhokoli varování vydáván za skutečnou zprávu. „Komentátor HN Jindřich Šídlo získal záznam úterní schůzky prezidenta s lídry koalice," uvádí se pouze před přepisem údajného rozhovoru.

 

Celý článek na parlamentnilisty.cz