Sestra z Rumburku chce od státu pět milionů. Ve vězení strávila přes rok

AKTUALITA - Aktuality autor: šar

Bývalá zdravotní sestra Věra Marešová zažalovala stát o vyšší odškodné, uvedl server iRozhlas.cz. Peníze chce za neprokázané obvinění, že zabila šest pacientů v rumburské nemocnici. Soud ji nakonec loni osvobodil.

Bývalá zdravotní sestra Věra Marešová žaluje ministerstvo spravedlnosti o pět milionů korun

Bývalá zdravotní sestra Věra Marešová žaluje ministerstvo spravedlnosti o pět milionů korun,zdroj: CNC_Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Marešová, která strávila ve vazbě více jak 400 dnů, po ministerstvu spravedlnosti požaduje pět milionů korun. To ji nedávno vyplatilo milion mimosoudní cestou - částka podle mluvčí ministerstva Terezy Schejbalové zahrnovala náhradu ušlého výdělku, náhradu za náklady na obhajobu a satisfakci za nemajetkovou újmu způsobenou vazbou.

"Ve zbývající části, kterou paní Věra Marešová uplatňuje, existuje spor, který je aktuálně v počáteční fázi, a podrobnosti proto nebudeme dále komentovat,“ řekla Radiožurnálu Schejbalová.

Věře Marešové původně hrozilo doživotní vězení. Soud ale nakonec dospěl k závěru, že nejsou důkazy, že by Marešová skutky, z nichž byla obviněna, spáchala.

Tagy: Česko domácí odškodnění Ministerstvo spravedlnosti justice a soudy úmrtí pacientů v Rumburku

Zdroje: www.irozhlas.cz