Sazka vyplatila Jackpot 67 milionů korun, tržby jí rostou

- Aktuality autor: Danica Klein

Loterijní společnost Sazka dnes s předstihem vyplatila další letošní Jackpot Sportky ve výši více než 67 milionů korun, řekla dnes mluvčí insolvenčního správce Lenka Tichá s tím, že tržby společnosti i nadále rostou. Trend jejich zvyšování podle ní sice lehce zpomalil, nárůst lze ale pozorovat ve všech hlavních hrách. Sazka je od konce května v konkurzu.

Výrazně se podle Tiché stále zvedají tržby u Euromiliónů, kde zřejmě sázející láká Jackpot 138,9 milionu korun. Výrazně rostou i tržby Sazka Expres. Na tržbách se až 2,5 milionu korun denně podílí obnovené dobíjení předplacených karet, a to i přes skutečnost, že prostřednictvím terminálů Sazky lze dobíjet pouze kredit pro O2.

Díky koncertu kapely Rammstein

Až 60procentní nárůst zaznamenala Sazka v rámci prodeje vstupenek, a to především díky očekávanému koncertu kapely Rammstein. "Nárůst tržeb očekáváme i nadále. Sazka tento týden zapojila dalších více než 500 terminálů do sítě.

Lidé si teprve opětovně zvykají na dobíjení předplacených karet a věříme, že se pozitivně do nárůstu promítne i právě probíhající rozhlasová a TV mediální kampaň," uvedla Tichá.

Na problémy Sazky zareagovaly ostatní sázkové kanceláře. Tipsport dnes oznámil, že spustí 11. července vlastní číselnou loterii Tipsportca. Číselnou loterii připravují i sázkové kanceláře Fortuna, Synot Tip a Chance. Fortuna spustila 16. května prodej stíracích losů, za měsíc jich na 800 prodejních místech prodala 400.000.

Půjčku poskytla Moranda

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské haly O2 arena. Věřitelský výbor poté schválil úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 milionů korun, které mají sloužit k zachování běžného chodu firmy.

Půjčku se splatností dva roky poskytla společnost Moranda, kterou kontroluje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera. Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

Tagy: peníze loterie sázka jackpot konkurz

Zdroje: ČTK