Řidiči kamionů dostali za záchranu života titul gentlemanů

- Aktuality autor: red

Letošními prvními držiteli titulu gentleman silnic se stali řidiči kamionů Marek Bilík a Michal Lehký. Loni v říjnu vytáhli na dálnici D1 u Brna Ondreje Karpaše z jeho hořícího vozu, a tím mu zachránili život.

Řekl to mluvčí České pojišťovny Václav Bálek.

Titul gentleman silnic uděluje již od roku 2004 Česká pojišťovna společně a policií, a to vzorným řidičům za jejich mimořádné počiny. Bilík a Lehký jsou 60. a 61. oceněným motoristou. Za pomoc v nouzi jim poděkoval i Karpaš.

Nehoda se stala na zasněžené silnici. Karpaš se dostatečně nevěnoval řízení a narazil na trase D1 Vyškov - Brno do před sebou jedoucího kamionu. Jeho Mini Cooper zůstal zaklíněný pod návěsem kamionu a začal hořet.

Zakročil řidič kamionu, jemuž přišel na pomoc jeden z jeho kolegů, který právě jel kolem. Dvojici se podařilo Karpaše včas vytáhnout. Mini Cooper společně s návěsem lehl popelem. Řidič osobního auta si na okolnosti nehody ani nevzpomíná, při kolizi utrpěl vážné zranění.

Loni se stalo na jižní Moravě 7300 dopravních nehod, které si vyžádaly 158 životů. Počet kolizí i mrtvých se ve srovnání s rokem 2008 výrazně snížil.

Tagy: kamiony silnice titul

Zdroje: ČTK