Dnes je středa 7. prosince 2022., Svátek má Ambrož a Benjamín
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Řekni, jak to bylo s Šiškou. Drábek na policii

Řekni, jak to bylo s Šiškou. Drábek na policii
Ministr Jaromír Drábek | zdroj: Mediafax

Ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka dnes vyslýchá policie. Předvolán byl v souvislosti s případem svého náměstka Vladimíra Šišky. Do televizní kamery přislíbil, že bude vypovídat podle svého nejlepšího svědomí.

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek dnes podle serveru Aktuálně.cz vypovídá na policii kvůli případu svého obviněného exnáměstka Vladimíra Šišky. Ten byl zatčen a obviněn v minulém týdnu. „Budu se snažit odpovídat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí,“ uvedl před výslechem do kamery České televize.

Po Šiškově zatčení ministr svého náměstka hájil. „Jsem přesvědčen po devítileté intenzivní spolupráci s panem Šiškou, že se žádného protiprávního jednání nedopustil,“ ujišťoval. Následující den však oznámil, že ke konci měsíce opustí své ministerské křeslo.

Šiška byl společně s šéfem ministerského IT odboru Milanem Hojerem obviněn z podplácení společnosti OKsystém. Důvodem byla snaha, aby společnost stáhla svou stížnost u antimonopolního úřadu na postup při veřejné zakázce na systém rozdělování sociálních dávek.  

Zdroje: