Dnes je čtvrtek 26. ledna 2023., Svátek má Zora
Počasí dnes -3°C Občasný déšť se sněhem

Ředitel Klaus varuje: Máme moc maturantů, je z toho fraška

Ředitel Klaus varuje: Máme moc maturantů, je z toho fraška
Václav Klaus mladší | zdroj: isifa/MAFRA/Viktor Chlad

Podle Václava Klause ml., ředitele pražského gymnázia PORG, se k maturitám dostane příliš mnoho mladých lidí. Podle něj by také maturitu nemělo mít 80 procent populace. Lidovky.cz s ním na téma maturity přinášejí krátký rozhovor.

Václav Klaus ml. Lidovkám.cz řekl, že studenti z jeho gymnázia v maturitním testu z matematiky uspěli. Letošní maturita byla pro studenta podle Klause snadná. „Ale když ji dělá asi 80 procent z každého ročníku, je to moc. Navíc konkrétně matematika je dnes hodně vysmívaná. Někteří se dokonce chlubí, že jí nerozumí,“ uvedl Klaus. Letos totiž u maturity z matematiky propadla pětina lidí.

Lidovky.cz se ředitele Klause zeptaly, kdo může za tak špatný výsledek. „ Může za to společnost, ale přispěla k tomu i média. U nás je oblíbené zlehčovat význam matematiky, studenti se pak také moc neučí a toto je výsledek,“ míní Klaus.

Podle Václava Klause ml. není počet studentů, kteří letos v testu neuspěli, neúnosný. Lidovkám.cz řekl: „Problém je v tom, že maturuje příliš mnoho mladých lidí. Já si nemyslím, že maturitu by mělo mít 80 procent populace. Potom se z toho stává formální vzdělávání. Lidé studují místo toho, aby se dobře vyučili v řemesle,“ uzavřel Klaus.

Zdroje: