Recidivista střílel v Rakovníku do domu a auta. Pak se ukryl ve sklepě

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Jednačtyřicetiletý recidivista střílel dnes brzy ráno do auta a domu na nábřeží v Rakovníku. Nikdo nebyl zraněn. Ozbrojeného muže, který se pod vlivem alkoholu ukryl ve sklepě, zadržela zásahová policejní jednotka. O útok na konkrétního člověka patrně nešlo, řekla dnes mluvčí rakovnické policie Jana Žáčková.

Střelba na rakovnickém nábřeží T.G.M. byla policii nahlášena kolem 3:00. Policisté na místě zjistili, že muž na zahradě obytného domu střílel do vozu značky Mercedes a stopy střelby nalezli také na okně domu.

Muže pod vlivem alkoholu našli ve sklepních prostorách, kde se zabarikádoval a odmítal vyjít ven. Na místě byl přítomen policejní vyjednavač a přijela i středočeská zásahová jednotka, která následně pachatele zadržela.

Muž z Rakovnicka byl již v minulosti dvanáctkrát trestán za majetkovou a násilnou trestnou činnost, uvedla mluvčí. Zbraň, kterou střílel, držel nelegálně. Kriminalisté ohledali místo střelby a dělají domovní pohlídky. Muž byl po zadržení umístěn do policejní cely na obvodním oddělení v Rakovníku.

Tagy: policie střelba recidivista rakovník

Zdroje: ČTK