První prázdninový víkend si na silnicích vyžádal pět lidských životů

- Aktuality autor: Danica Klein

Prázdninový víkend si vyžádal do nedělního odpoledne pět obětí na životech. Dva lidé zahynuli po nárazu auta do stromu, mrtví jsou také dva chodci. Účastník jedné z tragických nehod byl zřejmě pod vlivem alkoholu.

Naopak téměř zázračně dopadly dvě srážky auta s vlakem, ani v jednom případě se nikomu nic nestalo. Letošní statistika je zatím příznivější než loňská, tehdy za první prázdninový víkend zahynulo při dopravních nehodách 19 lidí.

Usnula a narazila do stromu

V severních Čechách zemřeli dva lidé po nárazu do stromu. V sobotu v noci to byl řidič octavie v Dolní Řasnici na Liberecku, který dostal smyk na mokré vozovce, dnes ráno ze zatím neznámé příčiny naboural do stromu řidič felicie v Martiněvsi na Litoměřicku.

Účastníci další podobné nehody u Milína na Příbramsku, kde usnula a narazila do stromu řidička auta Opel Astra, měli dnes odpoledne větší štěstí, i tak však spolujezdec skončil v nemocnici s vážným zraněním. Mezi oběťmi tragických nehod jsou také dva chodci.

Dvacetiletého muže v noci na dnešek přejelo osobní auto v Darkovicích na Opavsku, kde zřejmě ležel na silnici, druhého chodce srazil v noci v Popelíně na Jindřichohradecku při couvání osmnáctiletý řidič pod vlivem alkoholu. Pětapadesátiletý muž byl na místě mrtev.

Jeden člověk dnes dopoledne zemřel a dva byli lehce zraněni při čelní srážce dvou aut, která se stala u Ševětína na hlavním tahu z Českých Budějovic na Tábor. Dvě vážné nehody se o víkendu staly na železničních přejezdech. V pátek v podvečer vjelo ve Velkých Opatovicích na Blanensku osobní auto pod kola vlaku. Lokomotiva vůz odhodila stranou, ale nikomu se nic nestalo.

Policisté varují

Další srážka osobního vozu s vlakem byla zaznamenána dnes ráno v Lounech, také zde účastníci vyvázli bez zranění, řidič auta dokonce nejprve od nehody ujel a na místo se vrátil až později.

Policisté každoročně před prázdninami motoristy nabádají k opatrnosti. Podle nich řidiči v prázdninových dnech nejčastěji havarují proto, že vjedou do protisměru, nepřizpůsobí rychlost stavu vozovky nebo plně nevěnují pozornost řízení.

Počet obětí dopravních nehod o loňských prázdninách oproti stejnému období o rok dříve stoupl. Loni v červenci a srpnu zemřelo na silnicích 170 lidí, v roce 2009 to bylo 150. Zvýšil se počet zabitých řidičů osobních aut, motocyklistů i cyklistů.

Tagy: smrt statistika Česko nehody

Zdroje: ČTK