Při noční nehodě dvou autobusů u Drážďan zahynulo devět lidí

- Aktuality autor: Michal Polák

Na dálnici nedaleko Drážďan se v noci na dnešek srazil polský a ukrajinský autobus. Při nehodě zemřelo nejméně devět lidí a dalších 40 osob utrpělo těžká zranění a 30 zranění lehčí. Počet obětí se může ještě zvýšit, protože 10 zraněných je v ohrožení života. Všechny oběti jsou Poláci - zemřelo sedm z devíti pasažérů minibusu a dva cestující z autobusu. 

Nehoda autobusu, ilustrační foto

Nehoda autobusu, ilustrační foto,zdroj: Profimedia.cz

Podle dosavadních informací narazil krátce před 2:00 SELČ polský autobus do ukrajinského, pak dostal smyk, prorazil středová svodidla a vjel do protisměru. Tam se střetl s polským minibusem, sjel po dálničním náspu a převrátil se. 

 

Počet mrtvých se může ještě zvýšit, protože deset ze čtyřiceti těžce zraněných je v ohrožení života, uvedl velitel hasičů Andreas Rümpel. 

Nehoda uzavřela dálnici v obou směrech

Na místě bylo několik hodin nasazeno 150 záchranářů a hasičů, kteří se dlouho snažili vyzvednout převrácený autobus a odklidit trosky minibusu. Dálnice byla celou dobu v obou směrech uzavřena. 

Nehoda se stala v úseku mezi dvěma sjezdy na Drážďany dálnice A4, která protíná Německo západovýchodním směrem a pokračuje na východě do Polska a na západě do Nizozemska. Co bylo příčinou havárie, se zatím neví. Média spekulovala o mikrospánku řidiče, to ale úřady nepotvrdily. 

Polský dvoupatrový autobus Setra, který nehodu podle všeho způsobil, patřil cestovní agentuře Sindbad a byl na cestě z Katovic do Leverkusenu. Vezl 65 pasažérů, posádku tvořili dva řidiči a stevard. Vlastník autobusu uvedl, že vozidlo prošlo začátkem července technickou prohlídkou a že oba řidiči byli zkušení. Také polské dopravní orgány sdělily, že firma Sindbad byla spolehlivým dopravcem a při pravidelných kontrolách nikdy neměla problémy.

Tagy: Evropa Německo doprava Drážďany dopravní nehoda nehoda autobusu

Zdroje: ČTK