Požár vagónu ve Vršovicích zkomplikoval železniční dopravu

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 3. 12. 2013 11:17) - Aktuality autor: Danica Klein

Ranní požár odstaveného vozu na nákladovém nádraží Praha-Vršovice zkomplikoval železniční dopravu. Desítky dálkových vlaků směřujících na Moravu nabíraly během rána a dopoledne několik desítek minut trvající zpoždění, odřeknuty musely být i některé příměstské spoje do Řevnic. 

Hořící vagon

Hořící vagon,zdroj: pozary.cz

Požár propukl zhruba ve 04:00 a škoda byla předběžně odhadnuta na 250.000, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal s tím, že požár se podařilo rychle uhasit. Kvůli požárem poškozenému trakčnímu vedení je částečně omezen provoz na trati Praha hlavní nádraží - Benešov u Prahy. 

Kvůli vypnuté elektřině na vršovickém nádraží ČD nestíhaly vypravit odstavené soupravy z nádraží jih a z depa kolejových vozidel, řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík s tím, že zpoždění a odřeknutí vlaků v ranní špičce tak muselo postihnout tisíce cestujících. 

Podle Drápala shořel na vršovickém nádraží vůz nákladního dopravce ČD Cargo. Provoz přes Vršovice má být podle Drápala zcela obnoven kolem 16:00. České dráhy nicméně doufají, že by se provoz měl částečně stabilizovat už kolem poledne. 

Tagy: vlak požár zpoždění ČD Cargo nádraží Praha-Vršovice

Zdroje: ČTK