Dnes je pátek 22. ledna 2021., Svátek má Slavomír
Počasí dnes 2°C Oblačno

Poslanec Véček šokoval čtenáře: Naše rodina vyžila s 12 tisíci

Poslanec Véček šokoval čtenáře: Naše rodina vyžila s 12 tisíci
Placeholder | zdroj: Archiv

V rámci ParlamentníchListů.cz dochází k interaktivitě mezi čtenáři, kteří mohou pokládat své dotazy a politiky, kteří na ně odpovídají. Jedno velmi ožehavé téma vzniklo po otázce, zdali by poslanec Vysloužil z Věcí veřejných dokázal vyžít s podprůměrným platem 12 tisíc korun.

"Šokovalo mne, že ten pan poslanec odpověděl, nečekal bych od někoho tak mladého tuto zkušenost. Abyste věděli, je mi osmapadesát let a vím, jaké to, když člověk žije od výplaty k výplatě!" řekl redakci Vratislav Prokop z Nového Jičína. Právě on na ParlamentníchListech.cz položil otázku na mladého zástupce Véček.

"Pane poslanče, jste mladý a určitě plánujete, nebo již máte rodinu, jak ale mají vyžít lidi s platem 12 tisíc korun, když neberou tolik co poslanci?" zjišťoval Vratislav Prokop. Odpověď poslance? "Vážený pane Prokope, zcela chápu Váš dotaz. Sám pocházím z Olomouckého kraje, kde jsou jedny z nejnižších platů v celé České republice. Přesně se stejnou částkou musela naše pětičlenná rodina vystačit. Nebylo to lehké, ale díky sociálnímu systému, který v ČR je, jsem mohl vystudovat a nikdy jsem nestrádal."

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,360 21,480
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma