Policista z Teplic čelí obvinění z přijetí úplatku. Ten tvrdí, že jde o spiknutí

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Policista z teplického oddělení hospodářské kriminality je obžalován z braní úplatku. Pavel Nováček však vinu popírá, tvrdí, že jde o spiknutí. Ve své severočeské příloze to dnes uvedl deník Mf Dnes. Případ je ze srpna 2011, kdy měl policista na starosti spor realitní makléřky a jejího klienta. 

Úplatek (ilustrační foto)

Úplatek (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

Makléřka tehdy oznámila, že jí za 25 tisíc korun nabízel, že ji nechá nahlédnout do spisu, což by jí mohlo pomoci. Policista byl v březnu 2012 postaven mimo službu a obviněn z přijímání úplatku a zneužití pravomoci, za což mu hrozí až pětiletý trest. U policie je ale dosud. Podle policisty jde o pomstu nadřízených.

Z braní úplatku byli v minulosti obžalováni další čtyři tepličtí policisté ze stejného oddělení. Před soudem stanuli Roman Majerník, Adam Řebíček a Radek Turišin, kteří podle obžaloby poskytovali podnikatelům za úplatu informace a nabízeli zastavení vyšetřovaných kauz. Případ ještě není uzavřen.

Turišin byl souzen v podobné kauze i samostatně, krajský soud v Ústí nad Labem mu potvrdil podmíněný trest 15 měsíců s odkladem na 2,5 roku. Obžalobě z braní úplatku čelil také další teplický policista Petr Spálenka, ani v jeho případě ještě nepadl konečný rozsudek.

Tagy: uplácení Teplice policie ČR

Zdroje: ČTK